X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska
Białka Tatrzańska to urokliwa wieś, która w ostatnim czasie przeżywa rozkwit i coraz prężniej się rozwija...

Białka Tatrzańska to urokliwa wieś, która w ostatnim czasie przeżywa rozkwit i coraz prężniej się rozwija. Białka Tatrzańska położona jest w niezwykle urokliwej scenerii, nad jedną z najbardziej czystych rzek – Białką, od której wioska otrzymała nazwę. Położenie wioski ma bardzo korzystny wpływ na klimat. Z jednej strony rozciąga się potężna dolina, co sprawia, że Białka Tatrzańska jest bardzo dobrze nasłoneczniona, co z kolei łagodzi typowy – zimny i przenikliwy, klimat. Miejscowość ma w zanadrzu tak dużo interesujących atrakcji turystycznych, że dla odwiedzających nie jest problemem nawet 21-kilometrowa odległość od najbardziej pożądanego miasta Podhala – Zakopanego.
Duże znaczenie dla rozwoju  Białki Tatrzańskiej miało powstanie Termy Bania 
 
Białka Tatrzańska jest jedna z najpiękniejszych wsi w województwie małopolskim, przede wszystkim na jej dogodna lokalizację pośród  wspaniałych gór. Białka Tatrzańska cieszy się ogromnym powodzenie wśród turystów 
Położenie Białki Tatrzańskiej sprawia, że jest ona wspaniałą bazą na rozpoczęcie wycieczek górskich i rowerowych. Z stąd  można wybrać się do innych  miejscowości wypoczynkowych takich jak: Bukowina Tatrzańska, Poronin, Kośne Hamry, Mur, Stasikówka, Małe Ciche, Brzegi, Leśnica, Gliczarów, Czarna Góra, Rzepiska oraz Jurgów, Zakopane czy Nowy Targ. 
Na terenach wsi Białka Tatrzańska i okolicznych wsi czynnych jest zimą ponad 30 wyciągów narciarskich, oświetlonych. W Białce  czynne jest też naturalne, oświetlone lodowisko. Cały rok działa Terma Bania - kryte i odkryte baseny kąpielowe z wodą z podziemnych odwiertów geotermalnych.  Warto zwiedzić  zabytkowy drewniany kościół pw. św. Szymona i Judy Tadeusza należy do Szlaku Architektury Drewnianej. 
 
Dla chcących spędzać czas blisko natury Białka zachęca do spacerów a miłośnicy grzybobrania na pewno znajdą coś dla siebie. Z wierzchołków rozciąga się przepiękna panorama miejscowości oraz piętrzących się stromo ku niebu Tatr. Wśród wielu atrakcyjnych miejsc położonych w Tatrach, a objętych granicami gminy wyróżnić trzeba: Rysy nad Morskim Okiem, Świnicę, Zawrat, Dolinę Pięciu Stawów Polskich, Dolinę Roztoki, a także Rusinową Polanę, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. 
Zachwycającym zjawiskiem przyrody którego nie można pominąć w swoich wędrówkach jest Przełom Białki tzw. Skałki , ścisły rezerwat przyrody 
 
Białka Tatrzańska noclegi  można  potraktować jaku idealny punkt wypadowy do zwiedzania i korzystania z zimowych atrakcji tutejszego regionu. Główną zimową atrakcja Białki Tatrzańskiej są tutejsze zaprojektowane na wysokim poziomie wyciągi narciarskie. 

 
To świetną baza wypadowa na stoki narciarskie:
  • Białka Tatrzańska 
  • Jurgów „Hawrań”
  • Czarna Góra „Koziniec”
  • Bukowina Tatrzańska 
  • Czarna Góra Zagóra „Litwinka”