X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska zlokalizowana jest na Podhalu i stanowi w sezonie zimowym wyjątkowo popularny cel turystów...

 Ta atrakcyjna wieś położona jest na wysokości nawet do tysiąca metrów n.p.m., dzięki czemu odwiedzana jest z uwagi na fantastyczne widoki. Z miejscowości widać cały łańcuch Tatr, rozciągający się ze wschodu na zachód. Dodatkowo Bukowina Tatrzańska noclegi  to idealny pomysł na wczasy w Tatrach. W centrum Bukowiny znajduje się największy w Polsce drewniany budynek – Dom Ludowy, który jak za dawnych czasów pełnił funkcję kulturalną i jest organizatorem różnych większych imprez.  Na terenie Bukowiny Tatrzańskiej  znajduje się Morskie Oko, Dolina pięciu stawów. Bukowina Tatrzańska  posiada doskonałe warunki do wypoczynku, uprawiania górskiej turystyki pieszej, narciarskiej, rowerowej oraz posiada kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych. Położenie Bukowiny Tatrzańskiej sprawia że jest ona idealną bazą na rozpoczęcie wycieczek górskich i rowerowych. Niedaleko stąd do innych wytwornych miejscowości wypoczynkowych takich jak : Małe Ciche, Stasikówka, Poronin, Zakopane czy Nowy Tatr. Bukowina Tatrzańska znana jest z sieci basenów termalnych, które są częstym celem wycieczkowych wielu młodych osób. 

Bukowina Tatrzańska to miejscowość o zachowanych tradycjach. Piękny krajobraz , podhalański styl, góralska kuchnia i świetna lokalizacja sprawiają, że bukowina przyciąga do siebie rzeszę tysięcy turystów.

Bukowina Tatrzańska jest znanym ośrodkiem sportów zimowych, w którym rozrywkę gwarantują 22 wyciągi prowadzące na zróżnicowane trasy zjazdowe idealne do szlifowania umiejętności i nauki jazdy na nartach czy snowboardzie. Popularną dyscypliną na Podhalu jest też narciarstwo biegowe, które uprawiać można na dobrze przygotowanych trasach prowadzące przez wiele malowniczych okolic. Jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji Bukowiny Tatrzańskiej jest kompleks basenów termalnych pełny rozmaitych atrakcji, a wśród nich baseny, sauny i zjeżdżalnie.