X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Kościelisko

Kościelisko
Kościelisko to podhalańska miejscowość turystyczna w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, dawna nazwa Polany. 

Często nazywana „Sercem Podhala”, położona na zboczach Pogórza Gubałowskiego, z pięknym widokiem na Tatry. Kościelisko to jeden z najpiękniejszych obszarów w Polsce, leży w Rowie Kościeliskim. Na terenie miejscowości Kościelisko znajdują się największe doliny w Tatrach –Chochołowska (35 km²) i Kościeliska (34 km²). Sieć szlaków pozwala turystom przemierzać je wzdłuż i wszerz, pieszo, konno, na nartach czy rowerze. Kościelisko ma charakter miejscowości wypoczynkowej.  Tatry wywierają na nas ogromne wrażenie i nigdy nie pozwalają o sobie zapomnieć. Kościelisko noclegi  oferuje rozbudowaną bazę noclegową o wysokim standardzie wypoczynku w pokojach gościnnych, pensjonatach, willach, apartamentach, hotelach.  Ciekawostką dla turystów będą na pewno zabytki kultury ludowej i pasterskiej znajdujące się na terenie Kościeliska. Podczas wizyty w Kościelisku warto zwrócić uwagę na regionalną architekturę góralską, która zachowała się tam w bardzo dobrym stanie. Jednym z najbardziej cennych zabytków jest XVIII-wieczna chałupa Sabały, która stała się gniazdem rodu Krzeptowskich i miejscem rodzinnych zjazdów.  W każdej z wsi spotkamy drewniane kościółki, bielone kapliczki, dzwonnice, tradycyjna kuźnię czy leśniczówkę. W Dolinie Chochołowskiej natrafić możnana stare szałasy pasterskie. Podhale to jeden z nielicznych regionów Polski, w którym wnukowie kultywują tradycje swoich przodków. Na każdym kroku można poznać historię ludu góralskiego. Kościelisko stanowi doskonałą bazę wypadową do najpiękniejszych dolin w Tatrach Zachodnich, takich jak Dolina Kościeliska, Chochołowska, Miętusia i Małej Łąki. Specjalnie dla naszych Gości organizujemy wycieczki busem w Tatry Słowackie. W zimie dostępne stają się kolejne atrakcje: kulig i szkolenia narciarskie.Latem dostępne są szlaki turystyczne o zróżnicowanym stopniu trudności, można wybrać się zarówno w wycieczkę pieszą, jak i rowerową. Działają też parki rozrywki, termy i baseny, a zimą okolica zamienia się w raj dla miłośników szusowania  dzięki wyciągom narciarskim.
 W Tatrach zachodnich występuje mnóstwo źródeł z krystalicznie czysta wodą, która ma właściwości lecznicze i oczyszczające. Kościelisko charakteryzuje się świeżym powietrzem, które w tym miejscu jest najbardziej odczuwalne. To właśnie dzięki temu  każdego roku Kościelisko przyjmuje niezliczoną liczbę turystów, chcących odpocząć od zgiełku wielkich miasta i choć przez chwilę cieszyć się wspaniałościami jakimi są góry i otaczająca je przyroda.